عوامل تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی

برای انتخاب مناسب ترین سنگ ساختمانی باید کاربرد آن سنگ مشخص شود تا بتوان انتظارات و توقعات خود را از آن مشخص نمود، مشخصات ذاتی سنگ همچون میزان دوام، رنگ و مشخصات فنی باعث ایجاد تفاوت بین سنگ های مختلف می شوند..
1- دوام
منظور از دوام، پایداری سنگ در برابر تهاجم شیمیایی و عوامل هوازدگی است. دوام سنگ باید مهم‌ترین عامل در انتخاب سنگ باشد،بیشتراوقات به آن توجه کافی را نمی دهند. ساختمان‌های گران قیمت زیادی موجود می باشد که در انتخاب سنگ به این موضوع توجه نکرده و بسیار ضرر کرده اند. عوامل ذاتی که بر دوام آن تاثیرگذارند شامل ساختار، بافت و ترکیب کانی‌ های آن و از عوامل خارجی تاثیر گذار بر دوام سنگ، محل نصب و نحوه به کارگیری آن سنگ  و از عوامل تاثیر گذار شرایط آب‌ وهوایی که بیشترین تخریب در آب‌ وهوای گرم و مرطوب را دارند هوازدگی شیمیایی و در آب ‌وهوای سرد و خشک، هوازدگی فیزیکی را ایجاد می کنند.

اطلاعات بیشتر
تاثیر نورپردازی بر نمای ساختمان

طی سالهای اخیر شاهد چراغ های روشنایی در نمای ساختمان ها هستیم که زیبایی خاصی به ساختمان های میبخشند. روشنایی و نورپردازی از عوامل مهم دکوراسیون و طراحی داخلی هستند که میتوانند فضای زیبا و چشم نواز خلق کنند. استفاده از این نورها و چراغ ها اصول خاصی دارد که باید رعایت شود تا تناسب حفظ شود و زیبایی آن ها به حفظ شود. به عنوان مثال: تاکید بر خطوط عمودی یا افقی بنا توسط نور یا انتخاب رنگ نور متناسب با نما و درنظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر،اصولی هستند که برای روشنایی ساختمان ها باید رعایت شوند. روشنایی و نورپردازی شامل: نورپردازی محوطه پارگینگ و فضای داخلی نمای ساختمان میشود که هرکدام اصول مربوط به خود را دارند.

اطلاعات بیشتر
نقش سنگ‌های ساختمانی در طراحی نمای بیرون ساختمان

یکی از پرکاربردترین متریال های ساختمان، سنگ ساختمان می باشد که از ان در پوشش نمای داخلی و نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. دراین بخش قصد داریم به بررسی عوامل تاثیرگزار بر انتخاب مناسب ترین نوع سنگ ساختمانی جهت استفاده بر نمای بیرونی ساختمان بپردازیم.
سوالی که پیش روی ماست سنگ خوب چه سنگی می باشد؟
سنگ خوب سنگی است که چه در نمای بیرونی چه درنمای داخلی ساختان در برابر عوامل محیطی سازگار باشد مثلا عواملی مانند گرما و سرما زیرا در مناطق مختلف شمال و جنوب و شرق و غرب میزان آب و هوا و رطوبت و گردو خاک با همدیگر فرق دارند درنتیجه باید قبل از خرید سنگ به این موارد دقت لازم را داشته باشیم البته الان تمام سنگ ها این خصوصیات را دارا می باشند اما باز هم برای اینکه یک خرید عالی داشته باشیم باد به این موارد توجه نمود. یک سنگ خوب باید دارای عایق حراراتی و بافت ورنگ طبیعی داشته باشد.

اطلاعات بیشتر
سنگ تراورتن با کیفیت دارای چه ویژگی هایی است

سنگ های تراورتن از تنوع بالایی برخوردار بوده و همواره یکی از چالش های پیش روی خریداران این نوع سنگ انتخاب مناسب ترین تراورتن برای استفاده در ساختمان می باشد. قبل شرح مسئله باید به این نکته اشاره کرد که از سنگ های تراورتن در نمای بیرون ساختمان بیشتر استفاده می شود و البته می توان به استفاده آن در نمای داخلی ساختمان نیز اشاره داشت که از بعضی از سورت های آن نیز با این نوع کاربری استفاده می شود. 

اطلاعات بیشتر
سنگ تراورتن ترشاب

سنگبری حکیم واقع در منطقه صنعتی پلیس راه نجف آباد به تولید انواع تراورتن شکلاتی می پردازد و آمادگی دارد تا خدمات خود را در زمینه خرید وفروش انواع شکلاتی به کلیه خریداران سنگ های ساختمانی در شهرهای اصفهان ، تهران و سایر شهرهای ایران می پردازد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید و در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد این نوع سنگ ساختمانی از بخش ارسال نظر، پرسش خود را برای ما ارسال کنید تا در این بخش به سوالات شما پاسخ داده شود.

اطلاعات بیشتر
سنگ تراورتن شکلاتی تکاب

تراورتن شکلاتی تکاب به عنوان یکی دیگر از انواع سنگ های تراورتن شکلاتی در ایران به شمار می آید. این نوع تراورتن نیز از بازه رنگ قهوه ای و قهوه ای تیره تشکیل شده است. مشابه سایر سنگ های تراورتن آن نیز به دو صورت موجدار و بی موج مورد تولید فرآوری قرار می گیرد که از مدل بی موج آن در این سال ها با توجه به سبک معماری، از استقبال بالاتری برخوردار گردیده است. معادن تراورتن شکلاتی تکاب همانطور که از آن نام آن مشخصی می باشد در استان آذربایجان غربی واقع گردیده و در شهر تکاب علاوه بر معادن با رنگ شکلاتی می توان به معرفی معادن دیگر از سنگ تکاب با رنگ کرم نیز اشاره کرد که در بخش های بعدی به معرفی آن ها نیز خواهیم پرداخت.

اطلاعات بیشتر
فروش فوق العاده سنگ تراورتن شکلاتی