آشنایی با ویژگی کاربردی سنگ تراورتن

سنگ ساختمانی تراورتن نوعی سنگ آهکی می باشد که در چشمه های داغ معدنی سراسر دنیا تشکیل می شوند. سنگ آهکی نوعی سنگ رسوبی، تشکیل شده از کربنات کلسیم می باشد، که جز اولین مواد تشکیل دهنده پوسته زمین هستند. در آمریکای شمالی، قابل توجه ترین معدن سنگ تراورتن در پارک ملی yelllo stone واقع شده است. نام این سنگ از نام شهری باستانی در ایتالیا گرفته شده است که به آن TIBUR یا TIVOLI  می گفتند و ریشه ی این شهر قدیمی تر از روم باستان می باشد.

اطلاعات بیشتر
پوشش دیوار با استفاده از سنگ ساختمانی

امسال با برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ در تهران از انواع نماهای سنگی و پوشش های دکوراسیون داخلی که از جنس سنگ طبیعی بوده اند و روی دیوار ها و فضای داخلی ساختمان اعم از دیوارهای اطراف شومینه و مکان های دیگری در ساختمان نصب شده اند دیدن نموده و بسیار از زیبایی آن ها تعجب کرده اید. این پوشش های دکوری جذابیت بسیاری را به فضای خانه یا محل کار و ساختمان ها می دهد که تبدیل به نمایی جذاب و دیدنی می شوند.

اطلاعات بیشتر
انتخاب سنگ مناسب برای درپوش دیوار ساختمان

به سنگی سنگ درپوش گفته می شود که جهت جلوگیری از وارد شدن رطوبت به بنا برروی دیوار حیاط  یا نمای ساختمان قرار می گیرد. سنگ درپوش همچون محافظی محکم از دیوار در برابر بارش برف و باران عمل می کند و به دلیل استحکام بالای سنگ ساختمانی  در شرایط جوی متفاوت و عدم جذب آب، انتخاب سنگ به این منظور بهترین گزینه می باشد و به خاطر اینکه سنگ درپوش تحت هیچ گونه فشاری قرار نمی گیرد. گزینه های زیادی از بین انوع سنگ های ساختمانی مناسب برای درپوش وجود دارند.

اطلاعات بیشتر
کاربرد سنگ تراورتن در نمای داخلی و بیرونی ساختمان

این نوع سنگ با توجه به خواص منحصر به فردی که دارد، می تواند بهترین سنگ برای نمای ساختمان ها و طراحی داخلی باشد. وجود فرج و خلل، چسبندگی این سنگ را برای نمای ساختمان بالا می برد و با توجه به چگالی پایین آن در کاهش وزن ساختمان تاثیر مستقیم دارد. در انتخاب سنگ مناسب برای نمای ساختمان باید به این نکته دقت داشت که غالب این سنگ ها بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، قسمتی از رنگ خود را از دست می دهند. تنوع در رنگ، این نوع سنگ را از این دیدگاه مردم و معمارین و مهندسین و طراحان محبوب و متمایز کرده است. جذب کم آب،  کم بودن ضریب انبساط طولی، وجود تخلخل و چگالی کم آن از مزایای این نوع سنگ به شمار می روند.

اطلاعات بیشتر
عوامل تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی

برای انتخاب مناسب ترین سنگ ساختمانی باید کاربرد آن سنگ مشخص شود تا بتوان انتظارات و توقعات خود را از آن مشخص نمود، مشخصات ذاتی سنگ همچون میزان دوام، رنگ و مشخصات فنی باعث ایجاد تفاوت بین سنگ های مختلف می شوند..
1- دوام
منظور از دوام، پایداری سنگ در برابر تهاجم شیمیایی و عوامل هوازدگی است. دوام سنگ باید مهم‌ترین عامل در انتخاب سنگ باشد،بیشتراوقات به آن توجه کافی را نمی دهند. ساختمان‌های گران قیمت زیادی موجود می باشد که در انتخاب سنگ به این موضوع توجه نکرده و بسیار ضرر کرده اند. عوامل ذاتی که بر دوام آن تاثیرگذارند شامل ساختار، بافت و ترکیب کانی‌ های آن و از عوامل خارجی تاثیر گذار بر دوام سنگ، محل نصب و نحوه به کارگیری آن سنگ  و از عوامل تاثیر گذار شرایط آب‌ وهوایی که بیشترین تخریب در آب‌ وهوای گرم و مرطوب را دارند هوازدگی شیمیایی و در آب ‌وهوای سرد و خشک، هوازدگی فیزیکی را ایجاد می کنند.

اطلاعات بیشتر
تاثیر نورپردازی بر نمای ساختمان

طی سالهای اخیر شاهد چراغ های روشنایی در نمای ساختمان ها هستیم که زیبایی خاصی به ساختمان های میبخشند. روشنایی و نورپردازی از عوامل مهم دکوراسیون و طراحی داخلی هستند که میتوانند فضای زیبا و چشم نواز خلق کنند. استفاده از این نورها و چراغ ها اصول خاصی دارد که باید رعایت شود تا تناسب حفظ شود و زیبایی آن ها به حفظ شود. به عنوان مثال: تاکید بر خطوط عمودی یا افقی بنا توسط نور یا انتخاب رنگ نور متناسب با نما و درنظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر،اصولی هستند که برای روشنایی ساختمان ها باید رعایت شوند. روشنایی و نورپردازی شامل: نورپردازی محوطه پارگینگ و فضای داخلی نمای ساختمان میشود که هرکدام اصول مربوط به خود را دارند.

اطلاعات بیشتر
فروش فوق العاده سنگ تراورتن شکلاتی