نمای رومی یا نمای کلاسیک در این سال از استقبال فراوانی در بین طراحان و معماران ایرانی برخوردار گردیده و موجب شده تا زیبایی بی نظیری را نمای ساختمان ببخشد . که به دلیل مهندسی دقیق در طراحی این دست از نماها موجب شده تا توسط طراحان خارجی نیز مورد تحسین و امتیازات بالایی دریافت کنند .

یکی از پیش نیازهای این دست از نماها نیاز به روشن بودن نمای مربوطه است که در بخش قبل استفاده از تراورتن سفید را شرح دادیم که می توان به تراورتن هایی جهت پوشش آن ها استفاده کرد . حال بحثی که مطرح است آیا نمای رومی با زمینه رنگ کرم و کرم روشن نیز می توان داشته باشید ؟

با مشاهدات از طراحی های صورت گرفته مشاهده می کنیم که در این سال ها طراحان به دلایل متنوعی به طراحی نمای رومی با زمینه رنگ کرم و کرم روشن روی آورده اند که در این بین می توان علت هایی چون زیبایی طرح و همچنین مناسب تر بودن قیمت متریال های کاربردی از جمله سنگ های ساختمانی جهت پوشش این دست از نماها می باشد . انواع نمای رومی با سنگ تراورتن کرم در این سال ها به عنوان پرکاربردترین نما نسبت به نماهای با زمینه سفید شده است .

سنگ های تراورتن کرم از تنوع بالایی برخوردار می باشند و عمدتا به صورت موجدار و بی موج مورد برش و فرآوری قرار می گیرند . از عمده معادن مطرح در این زمینه می توان به انواع تراورتن حاجی آباد ، تکاپ ، طرق و ... اشاره کرد که هرکدام از بازه قیمت و تنوع بالایی برخوردار می باشند .

  • احمد جعفری
    یکشنبه ۱۱ فروردین سال ۱۳۹۸

    ممنون می‌شیم اگه بیشتر برای تراورتن طرق شرح بدید. من هیچ شناختی از ان ندارم. و اگه تراورتن کرم دیگه ای سراغ دارید که برا نما رومی خوبه معرفی کنید

  • مدیر سایت
    یکشنبه ۱۱ فروردین سال ۱۳۹۸

    سلام آقای احمد ابتدا تشکر می‌کنم که مطالب وب سایت ما را به دقت مطالعه کرده اید. در پاسخ به سوال شما تنها می‌توانم در حال حاضر تراورتن کمشجه را به عنوان یکی از تراورتن‌های با بازه رنگ کرم معرفی کنم که قابلیت استفاده جهت انواع نمای رومی را دارد.

فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09131335927