آشنایی با سنگ ساختمانی و کاربرد‌های آن

سنگ ساختمانی را می توان به عنوان جسمی طبیعی در نظر گرفت که از اجتماع چند کانی تشکیل شده است.سنگ به عنوان اصلی ترین متریال ساختمانی جهت استفاه در ساخت وساز است که در اکثر کارهای مهندسی عمران،راه آهن و بندر مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این بخش سعی می کنیم سنگ های ساختمانی را بر اساس کاربری به 2 دسته سنگ هایی که برای مصارف تزئینی و نمای ساختمان استفاده می شوند و سنگ هایی که برای سنگفرش ،کف و سقف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. البته می توان نوع سومی را نیز مطرح کرد که مرتبط به استفاده در سدها،باراندازها و از این قبیل است که زیاد به بحث ما مرتبط نیست.

اطلاعات بیشتر
استفاده از سنگ تراورتن کرم برای نمای ساختمان

در این بخش قصد داریم به بررسی نماهای ساختمان با استفاده از سنگ تراورتن کرم بپردازیم.همانطور که قبلا نیز اشاره کریدم،نماهای ساختمان شامل ویلایی،مسکونی،یک طبقه ،دو طبقه ،اداری ،تجاری و ... بوده و هر کدام بر اساس نوع کاربری به نمای سازگار مطابق با کاربری خود نیاز دارند. برای مثال فرض کنید شما قصد دارید به طراحی نمایی برای یک هتل در بهترین منطقه اصفهان جهت پذیرایی کردن از توریست های اروپایی و به خصوص از کشور ایتالیا بپردازید حال جذابیت نمای شما در ایجاد نمای رومی است.حال برای این نما از چه متریال هایی قصد دارید استفاده کنید؟احتمالا سنگ نمای رومی کرم برای شما واژه آشنایی است. به همین علت ما نیز قصد داریم به بررسی نمای ساختمان با سنگ تراورتن کرم بپردازیم.قبل از آن ابتدا شما باید با انواع سنگ های تراورتن کرم موجود در بازار آشنا شوید.

اطلاعات بیشتر
نمای ساختمان یک طبقه ویلایی با سنگ تراورتن

اهمیت طراحی نمای بیرونی ساختمان ها بسیار زیاد می باشد. نما، به عنوان یک چار چوب برای طراحی قسمت های دیگر ساختمان است که تاثیر زیادی در زیبایی ساختمان و بالا رفتن ارزش مادی آن را دارا می باشد. در طراحی نمای بیرونی ساختمان یک طبقه می توان از انواع روش های مدرن و کلاسیک استفاده کرد که این تصمیم، به نوع طراحی داخلی ساختمان و همچنین سلیقه شخصی افراد بستگی دارد.
نمای ساختمان اولین چیزی است که به هنگام ورود جلب توجه می کند، به همین خاطر برای زیباسازی آن باید اهمیت خاصی قائل شد. در طراحی نمای ساختمانی از مصالح مختلفی نظیر آجر، سنگ، شیشه و … استفاده می شود. نمای ساختمان سنگی و آجری از قدیمی ترین انواع نماهای ساختمانی می باشد که هنوز هم مورد توجه طراحان ساختمان می باشد. در ادامه تصاویر گلچین شده از انواع نمای ساختمان ۱ طبقه را در اختیار شما قرار داده ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

اطلاعات بیشتر
کاربرد سنگ تراورتن در نمای بیرون ساختمان

بهتر است قبل از اینکه به کاربرد سنگ تراورن در نما کاری بپردازیم، توضیح کوتاهی از آن بدهیم. سنگ تراورتن در اثر رسوب جریان های آب گرم در زیر سطح زمین تشکیل می شود. فرایند شکل گیری تراورتن، ساختاری به شدت منحصربه فرد به آن داده است. بافتی پوشیده شده از حفره های بزرگ و کوچک که تعدادی از آن ها با مواد ثانویه پرشده اند و تعدادی از آن ها نیز خالی مانده اند. دور از انتظار نیست که این حفره ها را مهم ترین ویژگی تراورتن دانست عمده ی ویژگی های خوب این سنگ مدیون همین حفره ها هستند.

اطلاعات بیشتر
آشنایی با ویژگی کاربردی سنگ تراورتن

سنگ ساختمانی تراورتن نوعی سنگ آهکی می باشد که در چشمه های داغ معدنی سراسر دنیا تشکیل می شوند. سنگ آهکی نوعی سنگ رسوبی، تشکیل شده از کربنات کلسیم می باشد، که جز اولین مواد تشکیل دهنده پوسته زمین هستند. در آمریکای شمالی، قابل توجه ترین معدن سنگ تراورتن در پارک ملی yelllo stone واقع شده است. نام این سنگ از نام شهری باستانی در ایتالیا گرفته شده است که به آن TIBUR یا TIVOLI  می گفتند و ریشه ی این شهر قدیمی تر از روم باستان می باشد.

اطلاعات بیشتر
پوشش دیوار با استفاده از سنگ ساختمانی

امسال با برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ در تهران از انواع نماهای سنگی و پوشش های دکوراسیون داخلی که از جنس سنگ طبیعی بوده اند و روی دیوار ها و فضای داخلی ساختمان اعم از دیوارهای اطراف شومینه و مکان های دیگری در ساختمان نصب شده اند دیدن نموده و بسیار از زیبایی آن ها تعجب کرده اید. این پوشش های دکوری جذابیت بسیاری را به فضای خانه یا محل کار و ساختمان ها می دهد که تبدیل به نمایی جذاب و دیدنی می شوند.

اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان : 
09131335927